День соборності України

Дата: 22.01.2018 08:57

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.

Фото без описуСаме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

IV Універсал Української Центральної Ради – державно-правовий акт, який проголосив повну державну незалежність Української Народної Республіки. Ухвалений Комітетом Української Центральної Ради 24 (11) січня 1918. Його появі, зокрема, передував початок мирних переговорів УНР з Центральними державами в Брест-Литовську (нині місто Брест, Білорусь).

Для сприяння формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів і відзначення цієї пам’ятної дати у навчальних закладах громади проведено урочисті заходи.