Встановлено пам'ятний знак з нагоди 155-ої річниці преселення болгар з Бесарабії

Дата: 28.09.2017 11:44

В цьому році виповнюється 155 років з часу переселення болгар у Таврію. У 1962 році перші болгарські переселенці з Бесарабії ступили на землі Таврії і заснували на нашій території свої поселення.

За даними істориків протягом 1861-1863 років на території Запорізької області було засновано 47 болгарських колоній з населенням 24 тисячі чоловік. Складним і непростим було життя перших переселенців. Вони займалися садівництвом і городиною, вирощували пшеницю і табак, розводили овець. Важко було пережити неврожайні роки 1862 - 1865 років. Але наполеглива праця, сила духу і незламний характер болгар допомогли перебороти труднощі і вижити у складні часи.

21 вересня в заснованому болгарськими переселенцями с. Гірсівка, на честь цієї знакової події встановлено пам'ятний знак. Новостворена пам'ятка органічно вписалася у подвір'я Гірсівської загальноосвітньої школи.