Зміни у Порядку обліку платників ЄСВ

Дата: 25.07.2018 13:48

08 червня 2018 року набрав чинності наказ МФУ від 29.03.2018 № 393 "Про затвердження Змін до «Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Так, наказом №393, визначено форму заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма N 12-ЄСВ).

Також визначено, що у разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце
проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску
перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою N 2-ЄСВ підлягає заміні у
контролюючому органі.

Для отримання нового повідомлення платник єдиного внеску подає до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення.

У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Крім цього, установлено, що відокремлений підрозділ
іноземної компанії, організації включений до Єдиного державного реєстру
підприємств та організацій України та при цьому не перебуває на обліку у відповідному
контролюючому органі, таким органом вживаються заходи щодо подання таким
підрозділом документів для взяття на облік платником єдиного внеску і такий
платник обліковується в контролюючому органі з ознакою "платник не подав
заяви для взяття на облік».

Наказ набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування (опублікований в «Офіційному віснику України 29.05.2018 N  41).