A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Платник єдиного податку 2-ї групи надає послуги. Що необхідно знати про обмеження?

Дата: 28.08.2018 18:15
Кількість переглядів: 40

Другу групу єдиного податку мають право обрати фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж
товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

 
 - не використовують працю найманих осіб або
кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не
перевищує 10 осіб,

- обсяг
доходу не перевищує 1,5 млн грн.

Отже,
підприємці - платники єдиного податку 2-ї групи мають право надавати послуги
тільки платникам єдиного податку або населенню.

Тобто,
якщо платник єдиного податку 2-ї групи у господарських відносинах з іншим
суб'єктом господарювання, який не є платником єдиного податку, відповідно до
умов договору виступає як виконавець послуг, то такий підприємець не може
перебувати на другій групі.

У разі
недотримання зазначеного обмеження, необхідно перейти на загальну систему
оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним)
кварталом, у якому здійснювалася заборонена діяльність.



Крім
того, до доходу, отриманому платником єдиного податку 2-ї групи від
провадження
забороненої діяльності, застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15
відсотків.



Зазначена
норма визначена абз. другим п. 291.4 ст. 291; п.п. 4 п.293.4 ст. 293 та п.п.9
п.п. 298.2.3 ст. 298 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь