A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Працівник звільняється в зв’язку з виходом на пенсію. Як оподатковується податком на доходи фізичних осіб вихідна допомога?

Дата: 10.09.2018 21:06
Кількість переглядів: 30

Ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної
плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і
винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими
відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Заробітна плата - це основна та додаткова заробітна
плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються
(надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму
згідно із
законом.

Винятки, щодо невключення до загального місячного
(річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів (визначені ст. 165
Податкового кодексу), не поширюються на виплату заробітної плати, грошової
(вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату,
пов’язану з
тимчасовою втратою працездатності.

Отже, вихідна допомога у зв’язку із звільненням
працівника, в т. ч. при виході на пенсію, оподатковується за ставкою 18
відсотків.

Зазначена норма визначена п.п. 14.1.48 ст. 14, п. 167.1
ст. 167 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь