A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Підприємець на загальній системі оподаткування не отримав дохід. Як сплачується єдиний соціальний внесок?

Дата: 21.10.2018 20:57
Кількість переглядів: 12

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є фізичні особи-підприємці, в тому числі підприємці - платники єдиного податку.

Для фізичних осіб –
підприємців на загальній системі оподаткування єдиний внесок нараховується на
суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню
податком на доходи фізичних осіб.

При цьому сума єдиного
внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць
(у 2018 році – 819 грн. 06 коп. (3 723 грн. х 22%)).

Якщо таким платником не
отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного
кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не
більше
максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

При цьому сума єдиного
внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2018
році – 819 грн. 06 коп.).

Виключенням є
підприємці, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або
досягли віку, встановленого ст. 26 Закону від 09.07.2003 № 1058-IV «Про
загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують
відповідно до
закону пенсію або соціальну допомогу.

Зазначена норма
передбачена п. 4 част. першої ст. 4; п. 2 част. першої ст. 7, част.
дванадцята
ст. 9  Закону України від 08.07.2010 №
2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне
соціальне страхування».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь