Скасування сертифікатів електронного цифрового підпису. Дізнайтесь за яких підстав?

Дата: 05.11.2018 20:32

Скасування посиленого  сертифіката відкритих ключів електронного цифрового підпису – це дострокове припинення чинності посиленого сертифіката.

Без надання окремого повідомлення заявнику (підписувачу) посилені сертифікати відкритих ключів електронного цифрового підпису (Сертифікат) автоматично скасовуються Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (Центром), у випадку:

- закінчення строку чинності сертифіката підписувача;

- не поновлення заблокованого сертифіката протягом 30 календарних днів.

За письмовою заявою заявника (підписувача) без додаткового його повідомлення Сертифікат скасовується  Центром у випадку:

- припинення діяльності клієнта (юридичної особи або фізичної особи – підприємця);

- розірвання підписувачем трудового договору з клієнтом (юридичною особою або фізичною особою – підприємцем);

- компрометації особистого ключа підписувача;

- за заявою заявника або його уповноваженого представника.

З письмовим або електронним повідомленням заявника (підписувача) Сертифікат ключа може бути достроково скасований Центром  у разі:

- набрання законної сили рішенням суду про скасування посиленого сертифіката ключа;

- визнання підписувача недієздатним за рішенням суду;

- надання клієнтом недостовірних даних, припинення (розірвання) договору про надання послуг ЕЦП з клієнтом.

Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Інформація про усі скасовані сертифікати автоматично заноситься до Списку відкликаних сертифікатів, який публікується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС (http://www.acskidd.gov.ua) та є доступним кожному користувачу.