A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Яка неоподатковувана сума добових для відряджень по Україні в 2019 році?

Дата: 02.01.2019 21:47
Кількість переглядів: 50

До оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням (добові):


- у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної
заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)
року,
в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження,

- для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен
календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до
євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день (п.п. 170.9.1 
ст. 170 Податкового  кодексу України).

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від
23.11.2018 № 2629-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата з 01 січня
2019
року  становить  4173 гривні.

Отже, в 2019 році неоподатковувана податком на доходи
фізичних осіб сума добових для відряджень у межах території України
складає  417,3 грн.

Нагадуємо, що суми витрат на відрядження державних
службовців та інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами та
установами, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних
коштів,
встановлено у додатку 1 до постанови КМУ від 02.02.2011 року № 98 від  у
такому розмірі:

-  60
грн. -  у разі відряджень
по Україні

- в конкретних сумах (виражених у доларах США)
залежно від країни відрядження - для закордонних відряджень.

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад
встановлені норми включається до загального місячного (річного)
оподатковуваного доходу платника податку та, відповідно, відображається в
податковому розрахунку за ф. 1ДФ як додаткове благо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь