A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Нарахували заробітну плату одинокій матері.

Дата: 17.01.2019 12:53
Кількість переглядів: 114

Який розмір соціальної пільги застосовувати в 2019 році?

       Платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою
(вдівцем) або
опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі
150% суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ст. 169 Податкового кодексу у
розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

 У 2019 році її розмір становить 1440,75грн.
(960, 50 грн. х 150%)

При цьому, податкова соціальна
пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку
протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо його розмір не
перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого
для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого
на 1,4
та округленого до найближчих 10 грн.

У 2019 році розмір заробітної плати,
що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 2690 грн.
(прожитковий
мінімум на працездатну особу  1921 грн. х
1,4).

Граничний розмір доходу, який дає
право на отримання податкової соціальної пільги самотній матері
визначається як
добуток суми, визначеної п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (тобто
суми,
що дає право на застосування податкової соціальної пільги) та відповідної
кількості дітей (у 2018 році 2690 грн. х кількість дітей до 18 років).

Отже, у 2019 році самотня мати має право на застосування податкової
соціальної пільги в сумі 1440,75 грн. у розрахунку на кожну дитину віком
до 18
років, за умови дотримання норми, зазначеної п.п. 169.4.1 ст. 169
Податкового кодексу
(заробітна плата не перевищує 2690 грн.).

Платник податку зазначає про таке
право у заяві про застосування пільги, до якої додає відповідні підтвердні
документи.

Перелік таких документів та порядок
їх подання визначено постановою КМУ «Про затвердження Порядку подання
документів для застосування податкової соціальної пільги» від 29.12.2010
№1227.


Зазначена норма визначена п.п. 169.1.3; п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового
кодексу України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь