A A A K K K
для людей із порушенням зору
Гірсівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Олександрівської громади

Міста більше не зможуть розміщувати кошти загального фонду на депозитних рахунках.

Дата: 02.02.2019 10:52
Кількість переглядів: 732

Відповідний проект підготувало Міністерство фінансів. А Уряд 23-го січня — підтримав. Пояснюють: дану постанову підготували щоб врегулювання бюджетні процеси, які відбуваються в органах місцевого самоврядування.

 

Чому ж на місцях б'ють в набат?

 

Постанова «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках», фактично, забороняє місцевим бюджетам до кінця 2019 року класти на депозит тимчасово вільні кошти загального фонду.

 

«Заборона розміщувати кошти на депозитах для Уряду означає можливість витрачати їх на власні потреби, перекривати касові розриви бюджету. Якщо вся ця грошова маса буде спрямована на "проїдання", то це пришвидшить інфляцію. Про це раніше вже попереджав Національний банк» - виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

 

Прийняття такого рішення може призвести до цілого ряду негативних наслідків:

  • неефективного використання коштів (наприклад, на умовах співфінансування з держбюджетом);
  • розбалансування банківської системи України та зниження спроможності банків;
  • банки можуть подавати позовні вимоги до ОМС через невиконання договірних умов розміщення депозитів;
  • різко зросте кількість грошей в обігу. А це може призвести до інфляції;
  • в майбутньому відсутність вільних фінансів може призвести до чисельних позик, які органи місцевого самоврядування будуть брати, аби покрити тимчасові касові розриви.

 

Після прийняття постанови, органи місцевого самоврядування почали масово звертатись до Асоціації міст України із заявами, у яких виражають своє ставлення до ситуації. Зазначають:  Уряд втручається у повноваження ОМС! Та робить це у спосіб, не передбачений законодавством.

 

Усіх хвилює одне: проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів.

 

“Наше державне законодавство та численні бюрократичні процедури стають причиною багатьох проблем, з якими стикаються представники влади на місцях. Чи то у місті, чи у громаді. Частина коштів бюджету може бути не використана протягом року. І в такій ситуації місцева влада приймає рішення покласти гроші на депозит. Адже це, крім можливості збільшити бюджети, дозволяє заздалегідь акумулювати кошти. І в подальшому направити їх на реалізацію масштабних проектів, спрямованих на розвиток населеного пункту.  Якщо казати про Запоріжжя, то ми у 2016 році поклали на депозит 605 млн грн. І в результаті отримали додатково майже 88 млн грн. Це були відсотки по депозиту. І ці кошти використовуються, звісно, для покращення рівня життя наших мешканців. Ремонтуються садочки, школи та лікарні, проводяться реконструкції комунікаційних мереж і т. д. Тож, така можливість має бути у територій.” - голова Запорізького РВ АМУ, міський голова Запоріжжя  Володимир Буряк.

 

Те саме каже і виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан:

Відтепер місцеві органи влади не зможуть акумулювати кошти на реалізацію великих інфраструктурних проектів. Постраждають, насамперед, державні банки, у яких міста тримали свої депозити. Окрім іншого, це ставить під загрозу реалізацію проектів на умовах співфінансування, адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою».

 

Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням відмінити рішення Уряду (від 23 січня 2019 року). Та повернути органам місцевого самоврядування можливість розміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів на депозитних рахунках у банках.

 

Керівник уряду, в свою чергу, доручив головним розробникам проекту «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках»  разом із секретаріатом Кабміну  «доопрацювати та оформити прийняті акти (і цей проект постанови включно) згідно з регламентними вимогами»".

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь