A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Декларування2019

Дата: 08.02.2019 20:18
Кількість переглядів: 90

Отримували нецільову благодійну допомогу в 2018 році

Чи необхідно подавати декларацію про
майновий стан і доходи?

З 1 січня 2019 року
розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у
2018 році.

Під час кампанії
декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають
громадяни,
які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право
добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Платник
податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у
випадках, передбачених Податковим
кодексом.

Не включається до
оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних
осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що
надається резидентами-юридичними або фізичними особами на користь платника
податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує
суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п.
169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у
2018 році така неоподатковувана сума становила 2470 грн).

Відомості про надані
суми нецільової благодійної допомоги зазначаються у податковій звітності
за формою
1ДФ.

У разі отримання
нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної
особи
платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням
її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги
протягом
звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз.
першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2018 році така сума
становила 2470 грн).

Отже, якщо у 2018 році
загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищувала 2470
грн,
то необхідно подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми.

Перевищення допомоги над
вказаним розміром (у 2018 році – 2470 грн.) підлягає оподаткуванню
податком на
доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Податкова декларація про
майновий стан і доходи подається у термін до 1 травня року, що настає за
звітним (до 1 травня 2019 року).

Форма Податкової декларації затверджена наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у
редакції від 06.06.2017 № 556).

Зазначена
норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49 та п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового
кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь