A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Декларування 2019

Дата: 23.02.2019 00:35
Кількість переглядів: 123

В 2018 році отримали спадщину.

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і
доходи?

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів,
отриманих  фізичними особами у 2018 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і
доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також
особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування
права на
податкову знижку.

Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і
доходи у випадках, передбачених Податковим кодексом.

При цьому, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації
вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий
платник  отримував доходи, зокрема, у
вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку
та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Тобто дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає
оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, зазначається в річній
податковій декларації, крім:

- спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за
нульовою ставкою податку;

- спадкоємців – резидентів, які сплатили податок до нотаріального
оформлення об’єктів спадщини;

- спадкоємців – нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до
нотаріального оформлення об’єктів спадщини.

Нагадуємо, що оподаткування об’єктів спадщини залежить від  ступеня
споріднення спадкодавця і спадкоємця
та резидентського статусу.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються:

- об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та
другого ступенів споріднення;

- вартість власності у вигляді об’єктів рухомого та нерухомого майна,
готівки або коштів,  що успадковуються
особою, яка є інвалідом I групи або має статус дитини-сироти або дитини,
позбавленої батьківського піклування, та вартість власності у вигляді
об’єктів
рухомого та нерухомого майна, що успадковуються дитиною-інвалідом;

- грошові заощадження, поміщені до 02.01.92р. в установи Ощадного банку
СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у
державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990
року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні
казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові
заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та
колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не
відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.

За ставкою 5% оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що
успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та
другого ступенів споріднення.

Ставка 18% застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що
успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта
спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від
спадкодавця-резидента.

Отже, фізичні особи, які одержали спадщину, що оподатковується за нульовою
ставкою податку та/або сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів
спадщини не зобов’язані включати вартість такої спадщини до складу загального
річного оподатковуваного доходу.

Такі фізичні особи можуть не подавати річну податкову декларацію про
майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання
декларації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь