A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Як новоствореному платнику єдиного податку 3-ї групи зареєструватись платником ПДВ?

Дата: 15.04.2019 09:06
Кількість переглядів: 14

Ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 3% (у разі сплати ПДВ), може бути обрана:

- суб’єктом господарювання, який
зареєстрований платником ПДВ відповідно до розд. V Податкового кодексу, у
разі
переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо
переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних
днів до початку наступного календарного кварталу;

- платником єдиного податку
третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 5%, у разі
добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни
ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку
календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації
такого платника платником ПДВ;

- суб’єктом господарювання, який
не зареєстрований платником ПДВ, у разі його переходу на спрощену систему
оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації
платником ПДВ відповідно до розд. V ПКУ і подання заяви щодо переходу на
спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку не
пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного
кварталу,
в якому здійснено реєстрацію платником ПДВ.

Зареєстровані в установленому
законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10
днів з
дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи
оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи,
яка не
передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх
державної
реєстрації.

У разі зміни ставки єдиного
податку реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до
початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися ставка єдиного
податку, що передбачає сплату ПДВ.

Таким чином, новостворена
юридична особа може обрати ставку єдиного податку, що передбачає сплату ПДВ
(третя група – 3%), лише після здійснення реєстрації платником податку на
додану вартість.

Тобто новостворена юридична особа
може зареєструватися з дня державної реєстрації як платник єдиного податку
третьої групи зі ставкою 5 % та не пізніше ніж за 15 днів до початку
наступного
кварталу подати заяву про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 3 %
(для
третьої групи) та подати заяву на реєстрацію платником податку на додану
вартість.

Зазначена
норма передбачена абз. другим п. 183.4 ст. 183; п.п. 4 п. 293.8 ст. 293, абз.
другим п.п. 298.1.2 ст. 298 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь