A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Гірсівська громада
Запорізька область, Приазовський район

Нарахування єдиного внеску на суми матеріальної допомоги.

Дата: 15.04.2019 09:21
Кількість переглядів: 102

Що необхідно враховувати?

Платниками єдиного внеску є
роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні
особи,
які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору
(контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за
цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску
для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної
плати
за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші
заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що
визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума
винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за
цивільно-правовими договорами.

Водночас, згідно з частиною
сьомою ст. 7 Закону № 2464 перелік видів виплат, на які не нараховується
єдиний
внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою КМУ від 22.12.2010
№1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів
роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок».

Згідно п. 14 розділу I Переліку
№2464 не є базою для нарахування єдиного внеску матеріальна допомога разового
характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними
обставинами,
на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.

Отже, сума матеріальної допомоги
разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у
зв'язку із
сімейними обставинами, не є базою нарахування єдиного внеску.

Зазначена норма передбачена п. 1
частини першої ст. 4, п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від
08.07.2010 №
2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне
соціальне страхування".


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь