Гірсівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Олександрівської громади

Оновлено форму декларації про майновий стан доходи

Дата: 23.09.2019 09:23
Кількість переглядів: 721

 

Наказом МФУ від 25.04.2019 № 177 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року N 859», викладено у новій редакції форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи.

 

Наказ №177 набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування (опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.08.2019 № 59).

В оновленій податковій декларації про майновий стан і доходи передбачено:

- рядок 10.2 для відображення доходу, нарахованого (виплаченого, наданого) у формі винагород та інших виплат відповідно до умов цивільно-правового характеру;

-  рядок 10.4.1 для відображення доходу, отриманого від фізичної особи - платника податку (орендаря), який не є податковим агентом, за оренду (суборенду, емфітевзіс) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), які розташовані за місцезнаходженням, відмінним від податкової адреси платника податку (орендодавця);

- рядок 10.10.1 для відображення доходу у вигляді додаткового блага (прощений (анульований) борг за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит)).

До  податкової декларації передбачено 3 додатки:

- додаток Ф1 - розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами;

- додаток Ф2 -  розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою;

- новий додаток Ф3 -  розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку. Через розширення переліку витрат під час застосування права на податкову знижку,  виокремлено порядок розрахунку суми податку, на яку зменшують податкові зобов'язання з ПДФО в разі використання цієї знижки, в окремий додаток Ф3.

 

До уваги платників податків: вчасно подайте звітність!

                  20 вересня 2019 року - останній день подання:

- авансового внеску з єдиного податку за вересень 2019 року платниками, віднесеними до 1-ї та 2-ї груп;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за серпень 2019 року;

- податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2019 року;

- декларації акцизного податку за серпень 2019 року;

- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за серпень 2019 року;

- податкової декларації з рентної плати за серпень 2019 року;

- розрахунку з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (Додаток 4 1 до Декларації) за серпень 2019 року; 

- звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (форма № Д4 (місячна)) за серпень 2019 року;

- заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування з IV кварталу 2019 року.

 

Оновлено Звіт про контрольовані операції та порядок його складання

Наказом МФУ  від 10.06.2019 № 242  "Про затвердження Змін до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції"  передбачені зміни до форми та Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом МФУ від 18.01.2016 № 8.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опублікований в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 09.08.2019 № 60).

Зміни внесено відповідно до п.п. 39.4.2 ст. 39 Податкового кодексу України та п. 7 розділу I Закону України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції до 1 жовтня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

 

Внесено зміни до форми декларації з туристичного збору

Наказом МФУ від 08.05.2019 № 186 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з туристичного збору»  внесено зміни до форми Податкової декларації з туристичного збору, затвердженої наказом МФУ від 09.07.2015 № 636.

Наказ 186 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» 13.08.2019 №61).

Так, у формі Декларації передбачено Додаток «Розрахунок № _ податкових зобов’язань з туристичного збору», в якому, зокрема, зазначається загальна кількість діб розміщення у місцях проживання (ночівлі), розмір мінімальної заробітної плати та ставка збору в залежності від типу туризму (внутрішній або в’їзний).

У розділі ІІ Додатку здійснюється розрахунок авансових внесків з туристичного збору, а також вказуються дата і номер рішення органу самоврядування про встановлення таких авансових внесків.

Колонки 7 - 12 «Податкова пільга» заповнюються у Податкових деклараціях, які надаватимуться за звітні періоди, починаючи з 01 січня 2020 року (дати набрання чинності постановою КМУ від 31.10.2018 № 891 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 р. N 1233").

 

Набула чинності Угода між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування

09 квітня 2019 року набули чинності Угода між Урядом України та Урядом Держави Катар про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протокол до неї, підписані 20.03.2018 року та ратифіковані Верховною Радою України 28.02.2018 року (Закон України № 2690-VIII).

Відповідно до статті 29 Угоди її положення будуть застосовуватись в Україні:

- стосовно податків, утриманих у джерела щодо сум, які сплачені на/або після 01 січня 2020 року;

- та стосовно інших податків, які стягуються під час податкових років або періодів, що починаються на/або після 01 січня 2020 року.

 

Термін сплати податкового зобов’язання

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Разом з тим, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

При цьому платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Зазначена норма передбачена п. 49.20 ст. 49, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу.

 

В ЄРПН помилково зареєстровано податкову накладну (не було факту господарської операції). Як виправити?

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу).

У разі допущення платником ПДВ помилок при складанні податкової накладної передбачена можливість складання розрахунку коригування до такої податкової накладної, у тому числі у випадках, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг  (п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу).   

Отже, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник ПДВ з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до неї:

- у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку;

- у заголовній частині розрахунку коригування вказуються дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;

- у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).

У графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.

 

Внесок засновника до статутного фонду. Як відобразити у формі 1-ДФ?

Сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав в обмін на такі корпоративні права не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених п.п. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 ст. 165  Кодексу.

Отже, сума майнового внеску фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи - резидента не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

При цьому підприємство - емітент корпоративних прав є податковим агентом в частині повідомлення органів ДФС про суми майнового та немайнового внеску фізичної особи до статутного фонду емітента корпоративних прав в обмін на такі права і зобов'язано відобразити такі суми у податковому розрахунку за формою № 1ДФ з ознакою " 178".

Зазначена норма передбачена п.п. 165.1.44 ст. 165, п.п. 1.7 п. 16 1 підр. 10 розд. XX  Податкового кодексу України.

 

Формування покупцем податкового кредиту. Що необхідно враховувати?

Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник ПДВ не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Отже, суми ПДВ, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, які були своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони складені, або будь-якого наступного звітного періоду протягом 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної/розрахунку коригування.

Суми ПДВ, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, які були зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, можуть бути включені до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони зареєстровані в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод.

Зазначена норма передбачена п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу.

 

Платник єдиного податку виплачує дивіденди юридичній особі. Чи сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток?

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам) (крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1. 3 ст. 57 Податкового кодексу), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку покладається на будь-якого емітента корпоративних прав (крім платників єдиного податку), що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку на прибуток, чи у вигляді застосування ставки податку на прибуток (норма діє з 01.01.2018).

Отже, підприємства - платники єдиного податку (третьої та четвертої групи) не нараховують та не сплачують до бюджету авансові внески з податку на прибуток при виплаті з 01.01.2018 дивідендів, в тому числі за результатами фінансово-господарської діяльності за періоди до 01.01.2018 року.

 

ГУ  ДФС у Запорізькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь