Творча майстерня «Арт-терапія у вирішенні конфліктів» у Гірсівці
2 жовтня старшокласники Гірсівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів стали учасниками творчої майстерні «Арт-терапія у вирішенні конфліктів». Ця ініціатива була реалізована завдяки організації «ООН Жінки» в рамках інформаційного проекту з підвищення обізнаності щодо ґендерно-обумовленого насилля.
Основна мета заходу – попередити суспільство про ризики виникнення насилля, особливо в сім’ях, які проживають у безпосередній близькості до військових подій на Донбасі. Саме тому ця кампанія зосереджена у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.
Учасниками заходу стали учні сьомих та одинадцятих класів. Завдання, які вони виконували, допомогли усвідомити всю важливість проблеми ґендерної нерівності у суспільстві. Команди обговорили існуючі у суспільстві стереотипи про чоловіків та жінок, розглянули питання ґендеру та ґендерних ролей у сім’ї та переконались у тому, що партнерство та рівність – це шлях до щасливого та гармонійного життя у родині.
Адже тема насильства у сім’ях часто замовчується, попри те, що його прояви часто можна зустріти зовсім поруч. І мова йде не лише про фізичне, а й про психологічне, економічне та інші види насильства, на які у суспільстві часто закривають очі. Не мовчати про нього – це перший крок до того, щоб взаємоповага між усіма членами сім’ї, незалежно від їхньої статі, стала головним пріоритетом у стосунках.
Творча майстерня «Арт-терапія у вирішенні конфліктів» у Гірсівці – це лише один із багатьох заходів для громадськості, які реалізовує «ООН Жінки» в рамках цього проекту. Тож сподіваємось, що кожен такий захід – це сходинка до кращого розуміння суспільством усієї важливості ґендерної рівності, а також до попередження будь-якого із видів насильства.
*********
Додаткова інформація
Інформаційний проект з підвищення обізнаності про ґендерно-обумовлене насильство серед жінок та чоловіків в постраждалих від конфлікту районах Донецької, Луганської та Запорізької областей впроваджується Структурою ООН Жінки на сході України за фінансування урядів Норвегії, Данії та Європейського Союзу в рамках Об’єднаної програми «Підтримка Євросоюзу на Сході України – відновлення, встановлення миру та управління», що реалізується чотирма агенціями ООН.