Гірсівська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Олександрівської громади

Булінг та як запобігти йому!

Дата: 11.11.2019 10:45
Кількість переглядів: 902

 

Турбота про здоров'я дітей є одним з основних показників ставлення держави до проблем суспільства. Актуальне сьогодні питання булінгу у підростаючого покоління є одним із пріоритетних напрямків державної політики. Саме тому Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області, в рамках загальнонаціонального право?просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО?!», проводить широкомасштабні заходи щодо попередження проявів агресії, цькування в середовищі учасників освітнього процесу, роз’яснює  що саме є булінг та як його запобігти. 

Поняття «булінг» нещодавно введено в українське законодавство відповідно до Закону України від 18 грудня 2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Булінг (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини.

Булінг поділяється на:

Економічнийкрадіжки, пошкодження чи знищення особистих речей жертви, вимагання грошей тощо

Сексуальний  – принизливі погляди, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти тощо

Фізичний – штовхання, підніжки, зачіпачання, бійки, нанесення тілесних ушкоджень тощо

Психологічний – поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти,маніпуляції, шантаж тощо

Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу інтернет, цькування через соціальні мережі).                         

                        Як протидіяти?

Фото без опису

 

Зателефонуйте на гарячу лінію 0800500225, 116-111 або в Поліцію 102!

 

  • Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, уникайте сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

 

  • Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.
  • Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

 

  • Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Обов’язково повідом батькам, вчителям. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити БУЛІНГ!

 

Провідний спеціаліст відділу державної реєстрації нормативно-

правових актів Управління державної реєстрації нормативно-

правових актів правової роботи та правової освіти                        

Головного територіального управління

юстиції у Запорізькій області                                                                                      Н.С.Ісаєва


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь