"Деклараційний кешбек": запоріжцям повернули 13,7 мільйона гривень сплаченого податку

Дата: 24.02.2020 08:34

У минулому році 7632 мешканця Запорізького регіону отримали податкову знижку. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський. Кількість декларантів порівняно з попереднім роком зросла на шість відсотків.

За результатами розрахунків громадянам повернули 13,7 мільйона гривень раніше сплаченого податку на доходи фізичних осіб, тобто, у середньому, близько двох тисяч кожному.

Із початком цьогорічної кампанії декларування запоріжці можуть подати документи на отримання знижки, якщо у 2019 році вони мали певні витрати. Це можна зробити у податковій інспекції за місцем проживання (https://zp.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/) або в онлайн режимі в Електронному кабінеті платника (https://cabinet.tax.gov.ua/) у приватній частині, вхід до якої здійснюється за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Нагадаємо, до податкової знижки можна включати такі витрати:

- сплата за своє навчання і навчання члена сім'ї першого ступеня споріднення;

- частина суми відсотків, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- благодійні внески неприбутковим організаціям;

- страхові платежі і пенсійні внески, сплачені громадянином страховикові-резидентові, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя і недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати за переобладнання власного транспортного засобу на альтернативні види біопалива;

- оплату допоміжних репродуктивних технологій, вартість державних послуг і державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини та інші.